Make-up, Tipy a triky

V hlavnej úlohe nevesta. Svadobné líčenie od A po Z.

Ktorá z nás netúži byť krásnou a nezabudnuteľnou nevestou? Keď už máš šaty a predstavu o účese, k dokonalému looku chýba už len kúsok.

Svadobné líčenie a jeho jedinečnosť

Môže to znieť zvláštne, no make-up pre nevestu je tak trochu plný protikladov. Musí pôsobiť jemne, aby nerušil decentnosť celkového vzhľadu, zároveň však má byť dostatočne výrazný, aby vynikol na fotkách. K tomu všetkému musí vydržať celý deň a noc a pritom stále vyzerať sviežo.

Na to dnes, našťastie, slúži celý rad kozmetických pomocníkov. Nie všetky môžeš mať so sebou počas celého dňa. Pred odchodom na sobáš si však určite zabaľ aspoň púder rúž.

Praktický trik:  Šikovnými pomocníkmi pre nevesty s mastnou pleťou sú zmatňujúce pleťové obrúsky. Oceníš ich po každom tanečnom kole. ?

Na čo si dať pozor

Poslaním make-upu je ukázať svetu to najkrajšie, čo na nás je. Pre svadobné líčenie to platí dvojnásobne. Vo svoj veľký deň by si sa mala cítiť krásne, výnimočne a zároveň čo najviac pohodlne.

Preto, ak sa bežne nelíčiš, voľbu make-upu tomu prispôsob. Ak si ešte neskúšala umelé riasy či červený rúž, premiéra vo svoj svadobný deň nie je najlepší nápad. Pravdepodobne by ti len pridali na nervozite. A to si asi rada odpustíš.

Keď však skúsenosť s takýmito výraznejšími prvkami máš, smelo do toho. Už dávno neplatí, že líčenie pre nevestu musí byť len v odtieňoch nude. So správnym podkladom a vhodne zvolenými farbami môže aj nápadnejší svadobný make-up pôsobiť naozaj skvele.

Správna príprava

Tak ako si so snúbencom nacvičujete prvý manželský tanec, urob si generálku aj so svojou vizážistkou. Daj sa nalíčiť skoro ráno a make-up si nechaj celý deň. Jednak si vyskúšaš jeho trvácnosť, jednak to, ako sa v ňom cítiš. Overíš si tiež či ti použité produkty sedia. Nie je nič horšie ako alergická reakcia na kozmetiku v deň vlastnej svadby.

Príprava pleti pred samotným líčením spočíva v jej dokonalom vyčistení. Akýkoľvek make-up sa aplikuje zásadne na ošetrenú pleť upokojenú ľahkým denným krémom. Večer pred svadbou nezabudni na píling a rozžiarujúce sérum. Krycí krém sa potom bude nanášať oveľa ľahšie a aj lepšie splynie s pleťou.

Tip:  Ak ťa aj v dospelosti trápi problematická pleť, prekryť ju nánosmi make-upu nemusí byť ideálne riešenie. Mnohé nevesty si v nádeji na peknú vizáž nechajú vytvoriť neprirodzenú masku a v konečnom dôsledku si problém s akné len zhoršia. Namiesto kila púdru si radšej skús pokožku preliečiť. Na správnu cestu ako na to ťa môže naviesť tento článok.

Starostlivosť „po“ by mala zahŕňať kvalitné odlíčenie. Po náročnom dni nezabudni svojej pleti dodať zaslúženú výživu. Vhodná je hydratačná pleťová maska, ktorá jej po prebdenej noci dodá sviežosť a energiu.

ZDROJ: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *