Pleť, Tipy a triky

Štyri kroky ku krásnej pleti

Na úvod úprimné priznanie – tento článok prezrádza malé tajomstvo. Tajomstvo, ktoré by mala poznať každá žena, ktorá túži po krásnej pleti. Zvedavá? Čítaj ďalej. ?

Najprv krátka odbočka

Prečo treba vedieť ako sa o seba správne starať? Odpoveď, našťastie, vôbec nie je zložitá a nemusíme pre ňu chodiť ďaleko.

Lebo len správne ošetrovaná pleť je čistá pleť…                                                       … lebo len čistá pleť je zdravá pleť…                                                                               … lebo len zdravá pleť je krásna pleť…                                                                         … a krásnu pleť predsa chceme všetky mať.

No, keď sme si to tak pekne ujasnili, môžeme ísť rovno k veci. Teraz sa naučíme jednoduché štyri kroky starostlivosti o pleť a zároveň to, ako využívať kozmetické produkty naplno.

Krok 0: UMÝVANIE

Nultý krok preto, že zatiaľ nepotrebujeme žiadnu kozmetiku. Umývanie znamená osviežiť si tvár čistou vodou. (Pozor – skutočne stačí len voda, mydlom nechaj odpočívať na poličke)

Krok 1: ČISTENIE

Tu najprv použijeme malý rozchodník.

Ak je tvoje pleť mastná alebo zmiešaná zvoľ čistiaci gél. V množstve asi „za hrášok“ ho krúživými pohybmi nanes na ešte mokrú tvár. Väčšina gélov jemne napení. Vyhni sa okoliu očí, nechaj minútku pôsobiť a opláchni.

Môj tip:  Ja si počas pôsobenia gélu väčšinou stihnem umyť zuby alebo odlíčiť oči. ?

Pre suchú alebo citlivú pleť v tomto kroku odporúčam pleťové mlieko alebo čistiaci výrobok krémovejšej konzistencie. Malé množstvo nanes na vatový tampón a premasíruj ním osušenú pleť. Neoplachuj.

Čistenie pleti je dôležitý krok, počas ktorého z nej odstránime nečistoty, mastnotu a zvyšky make-upu. Gél, resp. mlieko vyčistí póry, ktoré však nechá otvorené. Aby sa nám opäť rýchlo nezaniesli, potrebujeme ich uzamknúť. Na to však už slúži tonizačná voda.

Krok 2: TONIZÁCIA

Na správne aplikovanie tonizačnej vody potrebujeme vatový tampón. Nanesieme malé množstvo výrobku a premasírujeme pleť od brady smerom k čelu. To, aby sme trocha zabojovali s gravitáciou, vďaka ktorej pleť vekom padá smerom nadol.

Tonizácia je niekedy považovaná za akýsi medzikrok, ktorým pleť pripravujeme na nanesenie krému.       Často sa preto podceňuje a vynecháva. Je to smola, pretože má takisto nezastupiteľnú úlohu ako čistenie. Tonizačná voda uzamyká póry, odstraňuje z pleti zvyšky čistiaceho výrobku a upokojuje ju.

Tu vidíme ako jeden krok krásne dopĺňa druhý. Správne zvolený čistiaci a tonizačný prípravok tak majú priamy dopad na konečný účinok krému.

Krok 3: OŠETRENIE OČNÉHO OKOLIA

Aby sme si uvedomili dôležitosť očných krémov je dobré si pripomenúť jeden strašidelný fakt. Práve v okolí očí (a úst) začínajú vznikať prvé vrásky. A keďže s nimi sa kamarátiť nechceme, musíme im predchádzať.               Očné okolie tvorí veľmi krehká pokožka – najtenšia akú na tele máme, preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ako teda na to?

Očný krém nanášaj na pleť jemným vklepkávaním vo vzdialenosti asi centimeter od viečka. Žmurkaním sa potom prirodzene dostane tam, kam má. Väčšina očných krémov má šikovný úzky aplikátor alebo gulôčku. Sú teda veľmi praktické.

Môj tip:  Môj favorit je očný krém NovAge Ecollagen. Má ľahučké zloženie, ktoré sa ľahko vpíja do pleti a zanecháva ju sviežu a hebkú. Redukuje linky, vrásky, tmavé kruhy aj opuchy a jemne pleť rozžiaruje.

Krok 4: HYDRATÁCIA / VÝŽIVA

Keď sme úspešne zvládli čistenie a tonizáciu ideme do finále. O tom, prečo by každá z nás mala mať svoj krém píšem tu. Teraz iba pripomeniem, že:

  • krém si treba zvoliť podľa typu pleti, veku a aktuálnych potrieb pleti
  • denný krém musí mať SPF (celoročne)
  • krémy treba nanášať aj na krk a dekolt
  • pre viditeľný efekt ich treba používať každý deň. Žiadne flákanie, fakt. Bez práce nie sú koláče. Ach, zas mala tá mama pravdu. ?

Na záver malé zhrnutie

Štyri kroky starostlivosti o pleť by mali tvoriť základ jej každodenného ošetrenia. Keď som sa s nimi stretla prvýkrát, zdali sa mi príliš zdĺhavé a moja prvá myšlienka bola „na toto nebudem mať čas“. Rýchlo som si však na tento rituál zvykla a časom som zistila, že mi nezaberie viac ako 5 minút ráno a max. 10 minút večer (predsalen pre spaním treba odlíčiť ten make-up).

Zo skúsenosti môžem povedať, že pravidelné dodržiavanie tohto postupu vám zabezpečí správnu hydratáciu pleti a ovládnete boj s predčasným starnutím pokožky. Nie je účinnejší spôsob ako si udržať pleť už nastálo čistú a žiarivú.

Samozrejme vždy si môžeme dopriať aj trocha luxusu navyše a siahnuť po maskách, sérach a pílingoch. Prioritou je však vždy správne vyčistená pleť.

ZDROJ: oriflame.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *