Tipy a triky

Relaxačná kozmetika – opantá ti zmysly

Niekedy máme len náročný deň. Občas však príde dlhšie obdobie, kedy sa cítime unavené a bez energie. Keď pozoruješ, že začínaš chradnúť, nemáš čas na seba a všetko naokolo je dôležitejšie, je načase sa zastaviť. Relaxačná kozmetika a chvíľka vo vani môžu byť užitočnejšie ako dovolenka pri mori.

Levanduľou proti stresu i migréne

Taká levanduľa, to je výborná vec. Ťažko uveriť, že niečo také skvelé si bez námahy dokážeme vypestovať priamo pod oknom. Prečo vlastne? Sleduj.

Neváhaj po nej siahnuť, ak ťa často trápia bolesti hlavy, zlý spánok či nervozita. Okrem upokojujúceho má aj protizápalový regeneračný účinok. Z hľadiska krásy a zdravia ti preto pomôže pri problémoch s akné, lupinami či hojením rôznych jazvičiek. Užitočná je hlavne v lete. Urýchľuje liečenie slnkom spálenej pokožky aj štípancov od hmyzu. Fuj, komáre!

Levanduľa je veľmi obľúbená aj medzi fanúšikmi masáží. Asi každá masérka má niekde schovaný jeden takýto fialový olej. Pokožka je po ňom vyživená a prevoňaná dlhý čas. Skús ho aj doma.

Môj tip: Niekedy mi ku šťastiu stačí dať si len dlhúúú, nikým a ničím nerušenú, sprchu. Nemusíš mesiac sušiť levanduľové kytičky. Na starosti zabudneš aj s celkom obyčajným sprchovacím gélom. Či vlastne neobyčajným…?

Upokojujúci voňavý med  

Po lete, keď už slnečné lúče nie sú to, čo bývali, dobre padne niečo hrejivé. A práve na to je ideálna kozmetika z medu. Zoznam jeho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus akoby nemal konca. Medzi relaxačné pomôcky tieto produkty radím preto, lebo milujem ich vôňu. Po náročnom dni je pre mňa ako balzam na dušu. Ale pekne po poriadku.

Med je už po stáročia známa firma, v lekárstve aj kozmetike. Lyžička medu denne ti posilní imunituzlepší trávenie, dve lyžice sú dobré na nervy a s tromi už si pekne osladíš život. ? V kombinácii s mliekom poslúži na upokojenie pred spaním, s niekoľkými kvapkami citróna zase vylieči napr. boľavé hrdlo. Bola by však škoda iba ho jesť. Medzi jeho významné účinky totiž patria aj antibakteriálne, regeneračné zjemňujúce.

Povráva sa, že blahodárne účinky medu na pleť poznala už Kleopatra. O medových zábaloch a maskách teda vedeli už v starovekom Egypte. Schopnosť medu zhydratovať pokožku, zatočiť s vráskami či suchosťou je rovnako aktuálna aj dnes. Ďakujeme včielky. ? Pre mňa sú z medových kozmetických produktov jednoznačnými favoritmi tie telové – peeling telový krém. V zimnom období potom špeciálne aj balzam na pery.

Kvetinová terapia s magnóliou

Kvety, to je klasika. Každá máme ten svoj obľúbený. Jeden z mojich je magnólia. Je pre mňa stelesnením jemnosti a ženskosti. Nedávno som objavila, že nielen úžasne voní, ale skrýva aj niekoľko ďalších benefitov.

Rozkvitnutý strom magnólie nejednej z nás vyčarí úsmev na tvári. Mne už preto, že každý rok predstavuje symbol prichádzajúcej jari. Psychologický efekt ako vyšitý. Ale nie je to len pocit. Skutočne bolo dokázané, že extrakt z kôry magnólie pozitívne pôsobí na našu centrálnu nervovú sústavu, má analgetické účinky, znižuje psychické napätieúzkosť. Relaxačná kozmetika z magnólie preto nemôže byť zlý nápad.

Esenciálny olej z ružových kvietkov ťa na počkanie uvoľní. Predstavuje výbornú alternatívu, ak sú pre teba eukaliptové či levanduľové oleje príliš aromatické. Do pleťových krémov sa výťažok z magnólie pridáva pre jeho čistiace antibakteriálne vlastnosti. Má schopnosť zmatňovať a jemne ošetrovať problematické partie. Na trhu nájdeš tiež rôzne sprchovacie krémy, telové mlieka či magnóliové balzamy. Netreba zdôrazňovať, že fantasticky prevoňajú nielen teba, ale na pár minút aj celý byt.

Zdroj: oriflame.sk, pixabay.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *