Pleť

3 praktické rady pre krásu v každom veku

Dlhodobo sa trápite s pleťou a stále dokola riešite tie isté problémy? Bojujete s mastnou pleťou, pigmentovými škvrnami či aj v dospelosti s akné? Zistite na čo si dávať pozor a zoberte svoju krásu do vlastných rúk.

Krásna v každom veku

Poznáte známu divu Jennifer Lopez? Novinári sa jej aj po rokoch stále dokola pýtajú ako to, že tak úžasne vyzerá a aké je jej tajomstvo krásnej a mladistvej pleti. A viete čo? Ono to vlastne žiadne tajomstvo nie je. ? Stačí dodržiavať jednoduché zásady a tiež budete vyzerať výborne ako v dvadsaťpäťke tak i na prahu päťdesiatky. Ktoré zásady to teda sú?

• So Slnkom opatrne

Slnečné lúče sú pre náš život nenahraditeľné.  Na našu smolu sú, ale aj jedným z faktorov, ktoré v najväčšej miere urýchľujú proces starnutia pleti, výskyt pigmentových škvŕn a neposlednom rade skorší príchod prvých vrások. Ako sa brániť? Jednoducho. Stačí si zvoliť správny spôsob hydratácie pleti. Presnejšie – kvalitný denný krém vhodný pre váš typ pleti a vek. A vrásky budú pred vami utekať. V lete potom nezabudnite na kvalitný opaľovací krém – na tvár aj telo.

Zaujímavosť: Každý typ pleti (áno, aj extrémne mastná pleť) potrebuje hydratáciu v podobe krému. Treba si len správne zvoliť taký, ktorý vám bude sedieť. Viac o typoch pleti a ako sa o seba starať nájdete v tejto sekcii.

• Životospráva – základ pre zdravú pleť

Priznajme si dámy, my ženy sme občas vyberavé. Nechceme jesť to či ono a máme rady sladkosti. Čo vám poviem, súdim podľa seba. Máloktorá z nás si však dá do súvisu stav svojej pleti s tým čo je, resp. neje. Neviete sa zbaviť mastnej pleti? Možno si často doprajete vyprážané a iné tučnejšie mňamky. Dookola riešite akné na tom istom mieste? Dávajte pozor na známe alergény – čokoládu, citrusové plody, oriešky a pod. Zistite, ktoré potraviny vám nerobia dobre a skúste ich obmedziť. Tá zmena, ktorú v zrkadle uvidíte sa vám bude páčiť.

Tip pre krásu: Voda. A pre zopakovanie ešte raz – voda. Veeeeľa vody. Hydratácia musí prebehnúť hlavne zvnútra. Zbytočne investujete do kvalitnej kozmetiky, zbytočne chodíte kozmetičke každý mesiac keď málo pijete. Voda, ideálne čistá príp. s citrónom je ten najlepší nápoj pre vaše zdravie celkovo. To sa potom odrazí aj navonok na vašej pleti. Viac na túto tému si prečítajte tu.

• Každodennou starostlivosťou ku krásnej pleti

Jednou z najdôležitejších zásad pri snahe o krásnu pleť je poctivosť. Poctivosť v pravidelnom čistení pleti, poctivosť pri používaní krémov, poctivosť v každodennom kvalitnom odlíčení. Známe pravidlo všetkých modeliek znie: Nikdy nechoď spať s make-upom! Aj keď idete do postele o tretej ráno na smrť unavená, zaužívajte si tento rituál a opakujte si ho ako mantru. Raz si za to poďakujete. (A možno aj mne ? )                                      Jednoducho, kto sa vie pekne nalíčiť, musí sa vedieť aj pekne odlíčiť.

Aby ste udržali svoju pleť navonok hladkú a jemnú je dôležité raz za čas použiť píling. Samozrejme taký, ktorý vyhovuje vášmu typu pleti. Pre citlivú a aknóznu pleť je ako alternatíva vhodná exfoliačná zlupovacia maska. Raz za čas znamená aspoň jedenkrát za týždeň.

Osvieženie a potrebné vitamíny dodáte pokožke aplikovaním masky a výživného séra. Prečo milujem séra zistíte tu. Pozor varovanie: po prečítaní si ich zamilujete tiež. ?

 

ZDROJ: PIXABAY.COM

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *