Pleť

Pleťové sérum – luxus, ktorý si môžeš dovoliť

Tak ako sa menia trendy v móde či v účesoch, aj v pleťovej kozmetike je podchvíľou in niečo iné. Boli časy keď viac frčali masky, potom sme podľahli pílingom. A teraz? Hádaj čo sa považuje za to najlepšie čo svojej pleti môžeš dať? Zoznámte sa, prichádza pleťové sérum.

Prečo sú z nich všetci úplne paf

Inak povedané – čo je na sérach vlastne to skvelé a prečo si ich zamilujeme spravidla už po prvom použití? Pretože sérum účinkuje okamžite. Hneď po nanesení môžeš na pleti pozorovať efekt, ktorý sľubuje. ? To je aj hlavný rozdiel medzi pleťovým sérom a krémom. Kým účinok krému prichádza až po niekoľkých týždňoch pravidelného používania, výsledok po nanesení séra je viditeľný v priebehu pár sekúnd. Ako je to vlastne možné?

Tajná zbraň pleťových sér

Z vyššie spomenutého logicky vyplýva, že všetky pleťové krémy by sme mohli hodiť do koša. Ako však už vieš z tohto článku, krémy majú v starostlivosti o pleť nezastupiteľnú úlohu a majú byť dennou súčasťou našich kozmetických rituálov. Ako si neskôr ukážeme, séra a krémy vedia na našej pokožke veľmi pekne spolupracovať.

Tajomstvo úspechu sér tkvie v tom, že sú zložené z menších molekúl aktívnych látok. Vďaka tomu prenikajú do hlbších vrstiev pokožky ako krémy. To je dôvod prečo sú také účinné. Vyššie koncentrácie vitamínov, antioxidantov a konkrétnych účinných zložiek, ktoré riešia dané problémy pleti sú tu až 7-násobné v porovnaní s ich obsahom v krémoch. To je to čo robí zo sér supervýrobok, ktorý si hravo poradí s vráskami, dehydrovanou pleťou či s oslabenými kontúrami tváre. Stačí ukázať na konkrétny problém a zaručene nájdeš sérum, ktoré ho vyrieši.

Sérum – pravá ruka pleťového krému

Teraz sa dostávame k tomu ako sa séra a krémy starajú o našu krásu ruka v ruke. Ako sme sa naučili, séra prenikajú hlbšie do pokožky. Krémy zostávajú vo vrchných vrstvách pokožky. A vtedy sa niekde v útrobách našej pleti stane zaujímavá vec. Účinné látky obsiahnuté v sére a aktívne zložky krému sa stretávajú a spolu vyrážajú do boja proti vráskam, pigmentovým škvrnám, únave a iným problémom, ktorým naša pleť práve čelí. Samozrejme v závislosti od toho aké sérum práve používame. Úžasné je, že sérum zvyšuje účinok krému až o 30%. A to už za to stojí, nie? ?

Môj tip na prirodzene žiarivú pleť:

Revitalizačné sérum NovAge True Perfection od Oriflame. Jeho účinok je výborne vidieť na mdlej, unavenej, „pokrčenej“ pleti.

Rýchlo sa vstrebáva, úžasne vyhladzuje a rozžiaruje pleť. Skús ho po prebdenej noci alebo ako podklad pod večerné líčenie.

Ako správne používať pleťové sérum

Že už vieš o sérach veľa, ale stále si sa nedozvedela ako ich vlastne používať? Nuž jednoducho. To najzákladnejšie pravidlo znie: sérum patrí pod krém. Správna postupnosť teda je – vyčistiť pleť gélom/mliekom, upokojiť ju tonizačnou vodou, jemným vklepkaním aplikovať sérum a nakoniec naniesť krémy (denný alebo nočný).

Na sérach je skvelé, že ich môžeme používať každý deň, pokojne po celý rok. Variantou je spraviť si so sérom kúru pred nejakou zvláštnou príležitosťou (napr. pred svadbou, plesom a pod.) alebo na preliečenie pleti. Dlhodobejšie používanie odporúčam najmä keď sa jedná o liftingové sérum na vypnutie pleti, protivráskové sérum alebo také, ktoré rieši pigmentáciu.

Poznámka na okraj: Séra sa vždy používajú s krémom. Nikdy nie samostatne. Niektoré sú špeciálne vyvinuté na pôsobenie v noci. Napríklad tie, ktoré obsahujú retinol. Používaj ich teda výlučne pod nočný krém.

 

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY O SÉRACH:

  • Existuje veková hranica na používanie sér?

Horná hranica neexistuje. Kedy so sérami začať je individuálne. Svoje zákazníčky s nimi väčšinou zoznamujem keď majú okolo 25-ky. V podstate platí, že keď máš pocit, že ho tvoja pleť potrebuje, zahrň ho  do svojho denného rituálu. Na začiatku nič nepokazíš, ak vyskúšaš hydratačné sérum alebo pleťové sérum s vitamínom C. ?

  • Prečo sú séra drahšie ako krémy?

Je to tým, že séra obsahujú vyššiu koncentráciu aktívnych látok, ktoré na pleti pôsobia rýchlejšie a účinnejšie. Pri nich teda skutočne platíš za kvalitu a nekupuješ mačku vo vreci.

  • Môžem používať sérum inej značky ako krém?

Čo nie je zakázané je dovolené. Zo skúsenosti však môžem povedať, že lepšie výsledky prichádzajú keď sa používa kozmetika jednej značky, ideálne jednej rady (kolekcie). Jednotlivé zložky totiž na seba nadväzujú, lepšie sa znášajú a celkový efekt je potom neporovnateľne lepší.

 

ZDROJ: PIXABAY.COM, ORIFLAME.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *