Pleť, Telo

Peeling a jeho fantastické výhody, ktoré musíš poznať


Presne si pamätám ten pocit, keď som ho vyskúšala po prvýkrát. Tá krásna vôňa, príjemne štekliace jemné kryštáliky a nakoniec bábätkovsky hladká pokožka po celom tele. Spraviť si peeling je bez debaty odmena, ktorú si raz za čas zaslúži každá z nás.

Nevyhnutný pre pleť

Vec sa má tak. Naša pleť sa obnovuje približne v 28-dňovom cykle. Prírodu, žiaľ, nijako neprekabátime. Ak však chceme proces obnovenia pokožky trošku urýchliť, stačí siahnuť po výrobkoch na to určených.

Teraz preskočíme poučky o tom, čo to peeling je (lebo nepochybujem o tom, že to všetky vieme ?) a prejdeme rovno na jeho čarovné účinky.

VYHLADZUJE A PREKRVUJE POKOŽKU

Vďaka peelingu sa účinné látky obsiahnuté v iných kozmetických produktov do pleti vstrebávajú ľahšie, čo de facto znamená ich viditeľne lepší efekt. Peeling odstráni odumreté zrohovatelé časti pokožky a krémom či maskám už nič nezabráni v tom, aby na našej pleti odviedli kus dobrej roboty. Hladká pokožka navyše tvorí ideálny podklad pod líčenie. S make-upom sa potom pracuje ľahšie a, predovšetkým, na pleti vydrží dlhšie.

PREDCHÁDZA TVORBE VYRÁŽOK

Píling zabraňuje upchatiu pórov a ich zanášaniu nečistotami. Pri opakujúcich sa problémoch s ľahším typom akné skús na čistenie pleti používať pílingový čistiaci gél. Na rozdiel od samotných peelingov ho možno používať denne.

ODSTRAŇUJE PIGMENTÁCIU

Ktorá z nás netúži po bezchybnom farebnom tóne pleti bez začervenaní a škvŕn? Peeling vie pomôcť aj s týmto problémom. Pri správnom použití zabraňuje stmavnutiu novovznikajúcich kožných buniek.

OZDRAVUJE A ROZŽIARUJE PLEŤ

Pravidelný peeling tváre (t. j. raz za týždeň) ti zabezpečí krásnu čistú pleť po akej si vždy túžila. Najprv, ale musíš poznať typ svojej pleti. Potom dokáže zmierniť mastnú pleť alebo zhydratovať suchú. Len musíš mať na poličke ten správny výrobok.

Môj tip:  Napriek mnohým jeho výhodám pleťový peeling nie je pre každého. Nepoužívaj ho, ak máš silne aknóznu pleť s viacerými zapálenými miestami. Pri citlivej pleti je tiež na zváženie. Ak tá tvoja reaguje i na najmenšie podnety, zvoľ na jej vyhladenie radšej exfoliačnú pleťovú masku.

Na celé telo, ooolalaaa

Peeling na telo, to je jedno veľké rozmaznávadlo. Proste, úžasná vec. Svoj prvý som dostala a dnes si bez neho neviem predstaviť svet. Po dlhom dni už nepoznám nič lepšie ako si nájsť päť minút pre seba a spraviť si takúto „zrniečkovú masáž“. Najlepšie od hlavy po päty. Po dôkladnom vydrhnutí je moja pokožka vždy rozžiarená, jemná, prevoňaná a krásne zhydratovaná. Najväčším bonusom je, ale to, že taká zostáva vždy niekoľko dní.

Medzi najnamáhanejšie partie na našom tele patria päty. Najmä v zatvorených topánkach dostávajú zabrať. Preto dnes na trhu nájdeš aj nejeden špeciálny peeling na nohy. Tieto sa vyznačujú hrubšou, drsnejšou štruktúrou. Používaj ich preto výhradne na určené miesta.

Vedela si, že…

… dôkladný peeling je základným predpokladom rovnomerného opálenia? Spomeň si preto naň pred odchodom na letnú dovolenku. 🙂

… dnes môžeš hĺbkové čistenie a vyhladenie dopriať snáď každej časti svojho tela? V obchodoch bežne zoženieš píling na nechtovú kožtičku alebo na vlasy (resp. na vlasovú pokožku). Ničím novým nie je ani píling na tvár pre mužov.

… mnohé dámy baví výroba domáceho peelingu? Mne to lenivosť a nedostatok času nedovolia, no poznám veľa takých, ktoré nedajú dopustiť na telový či pleťový peeling z medu a kryštálového cukru alebo z kávy.

Zlaté pravidlá pri používaní peelingu

Po každom peelingu pokožku treba okamžite ošetriť krémom alebo maskou. Hladkú pleť si potom môžeš užívať oveľa dlhšie.

Peeling používaj zásadne namokro. Pleťový sa aplikuje vždy na dobre vyčistenú pleť, telový po osprchovaní.

Peeling nanášaj krúživými pohybmi a pokračuj len dovtedy, kým je ti to príjemné. V opačnom prípade si môžeš nechtiac spôsobiť podráždenie vrchnej vrstvy kože.

ZDROJ: ORIFLAME.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *