Pleť, Tipy a triky

Odlíčte sa do krásy

Urobiť si dokonalý make-up je malé umenie. Chce to cvik, skúsenosť a veľakrát i pevnú ruku. Ak však chceš byť krásna a okúzľujúca i zajtra, musíš sa naučiť aj triky ako na správne odličovanie.

Drina, ktorá stojí za to

Poznáme to všetky. Večer sme vždy unavené, nemáme čas alebo si povieme, že dnes sme vlastne make-up ani nepoužili. Výhovoriek prečo sa nám nechce riešiť odličovanie a čistenie pleti, máme stále nekonečne veľa. Teraz ťa skúsim presvedčiť, prečo sa do tých 5-tich minút strávených pred zrkadlom oplatí investovať.

#1 Len čistá pleť je krásna pleť

Vieš si život predstaviť bez kyslíka? Tvoja pleť tiež nie. Dovoľ jej preto dýchať. Pravidelné čistenie pleti dvakrát za deň (ráno a večer) zabráni upchávaniu pórov, ktoré spôsobuje čierne bodky a vznik vyrážok. Navyše, čerstvo vyčistená pleť lepšie vstrebáva živiny z krémov, pleťových sér a masiek. Ide teda o najjednoduchší spôsob ako zvýšiť účinnosť týchto produktov.

#2 Bez vrások je život veselší

Nechceme ich. V žiadnom veku. V kútiku duše, ale vieme, že sa im nevyhneme. Krutá príroda. No my sme šikovné a dnes vieme vznik vrások a ochabnutosť pleti aspoň šikovne oddialiť. A základom úspechu je práve kvalitné odlíčenie. V každom veku, každý večer. Stačí vatový tampón po tvári ťahať smerom zdola hore a zvonku dovnútra. Proste vždy presne proti gravitácii. Výnimkou je odličovanie očí. Tu postupujeme v smere rastu rias (aby sa nepolámali a nevysušili).

#3 Regenerácia – najlepší recept na krásu

Áno, mám na mysli aj spánok. Kým sa však večer uložíš do perín, uisti sa, že na odpočinok je pripravená aj tvoja pleť. Už preto, že by bola škoda utrieť si všetku tú farebnú nádheru do vankúša. ? V noci celý tvoj organizmus regeneruje, vrátane pleti. Odlíčenie je prvým predpokladom odpočinutej a sviežo vyzerajúcej pokožky. Potom sa už len vyspať do krásy.

Nevyhnutná výbava pre správne odličovanie

Vyčistiť si pleť neznamená dať dolu len make-up. Spolu s ním sa musíme zbaviť aj ďalších nečistôt, ktoré sa nám na pleti usadili počas dňa. Pot, kožný maz, prach, cigaretový dym, smog. Všetko musí ísť preč. Skvelé je, že kvôli tomu nemusíš vykúpiť celú drogériu. Stačí pár základných produktov, ktoré využiješ aj na bežné čistenie pleti. Ktoré to sú?

Čistiaci gél alebo mlieko (podľa typu pleti)

Tonizačnú, príp. micelárnu vodu

Regeneračný nočný a dobrý očný krém

Odličovač očného make-upu, príp. špeciálny odličovač vodeodolných líčidiel

Praktický postup ako si vyčistiť pleť krok za krokom nájdeš v tomto článku. Platí, že dôležitejšia ako drahé produkty je vždy poctivosťpravidelnosť. V dvadsiatke to možno ešte neoceníš. No skús sa spýtať mamy. ?

Zdroj: oriflame.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *