Make-up

Make-up podľa hviezd zlatej éry Hollywoodu

Nechali nám po sebe oveľa viac ako najkrajšie filmy všetkých čias. Dámy, ktorých mená s obdivom skloňujeme dodnes. Každá mala svoj neopakovateľný štýl, no všetky spája jedno – nestarnúca nadčasovosť, ktorá aj po desaťročiach inšpiruje ženy po celom svete.

Audrey Hepburn

Jeden z jej najkrajších citátov znie: „Ak chcete mať krásne oči, hľadajte dobro v iných ľuďoch.“ Nedá sa nesúhlasiť. Aj nezabudnuteľná Audrey však pri svojej práci chtiac-nechtiac musela využívať make-up a jeho kúzla. Jedným z jej poznávacích znamení sa stalo husté obočie. Je preto dodnes skvelým príkladom toho, že aj z nedostatku sa dá, s trochou šikovnosti, spraviť prednosť či dokonca osobná značka.

Základnou nutnosťou pri úprave neposlušného obočia je kvalitná pinzeta. Prirodzenú farbu obočia potom zvýrazníš ceruzkou alebo fixkou na obočie. Veľmi obľúbenou sa aj medzi mojimi zákazníčkami stala kazetka tieňov na obočie obsahujúca dve farby, vosk na zafixovanie, dva štetce a zrkadielko.

Nezabudni:  Obočie trháme zásadne zospodu a podráždenú pokožku treba ihneď ošetriť krémom alebo balzamom. Ja na upokojenie používam hojivý zázrak od Oriflame. ?

Marilyn Monroe

Neoddeliteľnou súčasťou štýlu Marilyn vždy bezpochyby boli červené pery. Asi so žiadnym rúžom sa nespája toľko rôznych pocitov. Muži z nositeliek červených odtieňov na perách nevedia spustiť oči, ženy im zase závidia odvahu a sebavedomie.

MM, ako ju nazývali, určite ani netušila, že kombináciou platinových blond vlasov a červených pier zaviedla trend, ktorý budeme napodobňovať ešte dnes. Ktorý odtieň červenej si však vybrať?

Pri tejto hádanke sa nejedna z nás slušne zapotila. Moja rada znie – skúšaj, skúšaj, skúšaj… Kupovať desať rúžov, keď osem z nich nebudeš nosiť je, samozrejme, nezmysel. Práve pre tento prípad, našťastie, existujú vzorky. ? Nemusíš ich testovať hneď v obchode. Zober si ich domov a v pokoji jednu po druhej „okoštuj“.

Tip:  Pred nanesením rúžu dopraj svojim perám malú masáž pomocou jemného pílingu. Odstrániš tak šupinky, ktoré znemožňujú nanášanie rúžu a pery sa navyše krásne prekrvia. Nezabudni tiež na podkladovú bázu, aby sa rúž nerozpíjal a vydržal dlhšie.

Brigitte Bardot

Nikto nevedel nosiť očné linky tak, ako hviezda francúzskeho filmu známa pod iniciálkami BB. V 60. rokoch minulého storočia preslávila tzv. mačacie líčenie očí, ktoré napodobňoval celý svet. V tom čase boli v kurze hrubé nápadné linky, ktoré orámovali celé oči a pohľadu dodali nekonečnú hĺbku.

Trik pre začiatočníčky:  Nezúfaj, keď si krásne linky nenakreslíš hneď. Chce to pevnú ruku, veľa cviku a množstvo hodín strávených pred zrkadlom. Časom si nájdeš svoj grif a pôjde to ľahšie. Skús na začiatok linku v podobe fixky. Kreslí sa s ňou najjednoduchšie a ľahko ju zotrieš navlhčenou vatovou tyčinkou alebo odličovacím tampónom.

Držím palce pri tréningu. ?

Grace Kelly

Žiadne výstrelky, len podčiarknutie prirodzenej krásy. To je make-up v štýle herečky a neskoršej kňažnej Grace. Pri pohľade na dobové fotografie ti hneď napadne staré známe, že „nič netreba preháňať“. Niekedy len stačí zjednotiť tón pleti korektorom, oči zvýrazniť špirálou a pery sviežim leskom.

Vyšším stupňom jemného prirodzeného líčenia je tzv. nude make-up („nahé líčenie“). Tajomstvo dokonalého vzhľadu sa v tomto prípade skrýva v zemitých odtieňoch a v minimalizme. S radosťou pri ňom môžeš využiť čoraz obľúbenejší matný rúž. Namiesto výrazných očných liniek a tieňov ti tentoraz postačia klieštiky a kvalitná maskara.

Odporúčanie: Nájsť ideálnu farbu korektoru nemusí byť vždy jednoduché. Môžeš však staviť aj na istotu a zaobstarať si malú sadu s viacerými odtieňmi. A kruhy pod očami ani červené vyrážky ťa už neprekvapia.

ZDROJE: PIXABAY.COM, ORIFLAME.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *