Tipy a triky

Jeseň v štýle Parížanky

Príde vždy nenápadne, potichučky. Akoby sme si ani nevšimli, že milované leto nám už máva na rozlúčku. Jeseň však môže byť aj fajn. Už preto, že môžeme znovu oprášiť všetky svoje kabelky a tašky v štýle „malý lodný kufor“. Čo v nich nosiť túto sezónu? Pre odpoveď som zašla do mesta na Seine. Lebo, ako povedala Audrey Hepburn, Paríž je vždy dobrý nápad.

Trendy sú fajn vtedy, keď aj zahrejú

Potešiť sa niečím pekným je jedna z najmilších ženských radostí. Vedia to dámy po celom svete. Nebuď preto smutná, že treba odložiť plavky. Prichádza čas štýlových doplnkov, ktoré celé leto čakali na svoju hviezdnu chvíľu. Kabeliek máme väčšinou plné skrine, ale taká šatka, tá sa zíde vždy. Poobzeraj sa po nejakej v teplých farbách. Zahreje aj na duši. ?

Tip z Paríža: Baretka. Vo všetkých farbách, do každého vrecka či kabelky, do čela či do boku. Akokoľvek, vždy vyzerá dobre a ozvláštni každý outfit.  Svoju vizáž privedieš k dokonalosti tak, že farbu baretky zladíš s odtieňom rúžu (alebo aspoň s tou šatkou, keď už nám modrá na perách nesvedčí).

Jesenné kozmetické nutnosti

Ako dobre vieme, dámska kabelka neraz skrýva všeličo. Neomylne tam patrí aj pár kozmetických pomôcok, ktoré nás zachránia, keď treba.

Balzam na pery sa dávno stal samozrejmosťou, ktorú potrebujeme po celý rok. Na jeseň k nemu pridaj matný rúž v zemitom odtieni a malý hrebeň na skrotenie rozfúkaného účesu. Rúže bez lesku vydržia neporovnateľne viac (jedla, pitia, rozprávania, bozkov…), preto sú do jesenného nečasu ako stvorené. Moje obľúbené z kolekcie The One Super Matte sú navyše v skvelom úzkom balení, ktoré sa vojde všade.

Tento zoznam kozmetických must have môžeš ľubovoľne rozširovať. Napríklad, kvapka milovaného parfému vždy poruke tiež nikdy nie je na škodu. Skús si ho zohnať v kabelkovej veľkosti a šup tam s ním.

Na dlhé chvíle

Či už čakáš na toho pravého alebo len na autobus, posledný tip ti pomôže skrátiť čas. Dobrá knižka je často tým najlepším spoločníkom. Spoj to s predstavou príjemného posedenia na terase útulnej kaviarničky s croissantom v ruke a hneď sa môžeš cítiť ako vo Francúzsku. Do kabelky sú ako stvorené malé vydania, ktoré nič nevážia. Ja ich chodím okukávať (a často aj kúpiť) do Martinusu alebo antikvariátov.

Momentálne si s nadšením rozširujem kolekciu Svetová klasika (v pôvodnom znení vydalo Collector’s Library).

Tak peknú jeseň, priateľky. A hlavu hore! To leto sa zase rýchlo vráti. A znovu budeme svorne frflať na extrémne horúčavy a prchavosť letných lások. ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *