Make-up, Tipy a triky

Dokonalý make-up za 5 minút, ktorý zvládnu aj začiatočníčky

Ktorá z nás si aspoň raz za deň nepovie Nestíham, nemám čas? Popri škole, práci a starostlivosti o rodinu nie je vždy ľahké byť krásne upravená. Skús nasledujúce triky a odteraz si aj ty vyčaríš dokonalý make-up za 5 minút.

Ovládni základy

Trvalo to roky a stálo to veľa ton vysypaného púdru, ale dnes môžem povedať, že superrýchly make-up nie je mýtus, ale každodenná realita. Aspoň moja. Tajomstvom úspechu je byť vždy pripravená. Presne ako tí skauti. Akurát, že ten náš svet je trocha farebnejší a nehráme sa len s päťdesiatimi odtieňmi zelenej.

Byť pripravená v našom prípade znamená, mať vopred vybrané produkty. Ideálne je, uložiť všetky veci dennej potreby na jedno miesto. Či zvolíš kufrík, taštičku alebo poličku pod zrkadlom je len na tebe. S tým úzko súvisí aj vedomosť o tom, aký odtieň čoho nám pristane. Nájsť napríklad perfektný odtieň krycieho krému, dá niekedy riadne zabrať.

Hurá do akcie

Tak do toho. Pleť máme vyčistenú, pripravenú na nanesenie farbičiek a kozmetiku pred sebou. Spôsobov ako si správne naniesť make-up dnes na internete nájdeš neúrekom. Mne sa osvedčil tento postup. Tak zapíname stopky. ?

Krok 1

Začíname líčením očí. Zľahka prepudrujeme viečka a prstami alebo štetcom nanesieme jemný béžový očný tieň. Postupujeme od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu a snažíme sa o efekt „dostratena“.

Môj tip:  Trocha trblietok nikdy nie je na škodu. Najmä v spomínaných vnútorných kútikoch oka. Rozžiaria pohľad a oči spravia opticky väčšie.

Celkový čas: 00:00:45

Krok 2

Nanášame krycí krém. Najpraktickejšie je začať uprostred tváre, t. j. na nose a pokračovať smerom von na všetky svetové strany. Zameriame sa hlavne na problematické miesta – kruhy pod očami, začervenané miesta atď. Ja mám najradšej krycí krém v tekutej podobe. Najľahšie sa rozotiera a dá sa krásne vklepkať.

Môj tip:  Pozor daj na jemné chĺpky na líčkach a sánkovej kosti. Správny make-up na pleti nie je vidieť. Preto sa krycí krém nanáša smerom von z tváre, aby sme si zbytočne nezvýraznili nedokonalosti.

Celkový čas: 00:02:30

Krok 3

Teraz tú parádu zapúdrujeme. Okrem estetickej funkcie je to zároveň spôsob ako zafixovať make-up, aby vydržal celý deň. Pri nedostatku času odporúčam kompaktné púdre a pekný široký štetec. Naň nanesieme malé množstvo púdru, opatrne oklepeme o chrbát ruky a šup s ním na pleť. Postupujeme tým istým smerom ako pri krycom kréme.

Môj tip:  Ak si nie si istá, aký odtieň púdru zvoliť, správna voľba je ten svetlejší. Platí to aj pri výbere krycieho krému.

Celkový čas: 00:00:40

Krok 4

Doprajeme si zdravíčko (pozn. český výraz pre lícenku). Tu sa riadime heslom, že aj dobrého veľa škodí. Preto opäť nanesieme len malé množstvo farby na štetec a prenesieme na pleť. Milujem guľôčkové púdre. Dajú sa skvele využiť ako lícenka či bronzer, ktorým zvýrazníte to, čo potrebujete či už na tvári alebo dekolte.

Trik pre teba:  Aby sme sa vyhli efektu Marfuška (kto nepochopil si na najbližšie Vianoce pozrie ruského Mrázika) pomôžeme si malým trikom. Doširoka sa na sebe v zrkadle usmejeme tak, aby sme svoje lícne kosti videli v plnej paráde. Lícenku potom nanášame od ucha smerom k nosu presne na vystúpené miesta.

Celkový čas: 00:00:30

Krok 5

Zostáva naniesť špirálu a obľúbený rúž a môžeme utekať na autobus, do práce či do školy. Pri výrazných rúžoch si tých pár sekúnd navyše dopraj. Farba na brade či na zuboch nepôsobí na rannej porade práve seriózne. ?

Celkový čas: 00:00:30

Tak ako, dalo sa? Alebo by sa ešte pár minút zišlo? Dajte mi vedieť či sa vám make-up za 5 minút podaril.

Spomínané líčenie je základom pre rýchlu a prirodzenú úpravu na bežný deň. Dá sa použiť aj ako východisko pre večerné či iné výraznejšie líčenie.      O nich však až inokedy.

ZDROJ: PIXABAY.COM, ORIFLAME.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *