Vlasy

Ako na krásne a zdravé vlasy? Stačí málo.

Túžiš po krásnych vlasoch, no neveríš zábalom z vaječného žĺtka ani ich česaniu pri splne mesiaca? Pravda je, že rád ako dosiahnuť zdravé vlasy, najmä na internete, nájdeš minimálne toľko koľko je na svete druhov šampónov. Troška umu (a moja viac ako 10-ročná skúsenosť) ti prezradí, že na bežnú starostlivosť o korunu krásy stačí naozaj málo.

Čo všetko vplýva na kvalitu tvojich vlasov

Na úvod si stručne objasníme možné príčiny, prečo nie si so svojimi vlasmi úplne spokojná. Na kvalitu a vzhľad vlasov vplýva nekonečné množstvo faktorov. Preto, ak chceš na svoj look počúvať pochvalné ódy, skús si najprv odpovedať na tieto základné otázky:

• Je tvoja strava pestrá a vyvážená? Dávaš si pozor na dostatočný príjem vitamínov, bielkovín, zdravých tukov a vody?

• Vystavuješ vlasy často tepelným úpravám (fénom, kulmou, žehličkou)? Zvykneš zaspávať s mokrými vlasmi a česať ich hneď po umytí?

• Farbíš si vlasy (trvácou farbou) v intervaloch kratších ako 5 – 6 týždňov?

• Nedokážeš sa vzdať fajčenia? – Skús to a uvidíš, že sa ti bude žiť ľahšie… a krajšie. ?

Správne odpovede si už asi uhádla. Tieto štyri body zároveň môžeš brať ako východiskové tipy pre zdravé vlasy. A teraz trochu ku kozmetike.

Základné pomôcky

Ako mať krásne vlasy? Teraz by ste možno čakali nekonečný zoznam produktov a odporúčaní. No viete čo? Mnohým nositeľkám krásnych, prirodzene lesklých vlasov, bohato stačia dve veci. Kvalitný šampónkondicionér. S dôrazom na slovo kvalitný. Samozrejmá je občasná návšteva dobrej kaderníčky, ktorá vás zbaví nepekných rozstrapkaných končekov a vlasy rozmazná svojimi čarami.

Waw, a to je všetko? Nuž, niekedy naozaj viac netreba. Podstatné je nájsť si vlasovú kozmetiku, ktorá  sadne a poznať pár základných zásad (viď. vyššie) a informácií. Napríklad je dobré vedieť, že výrobky určené na špeciálnu starostlivosť (napr. o farbené vlasy) naozaj nie sú len marketingovým ťahom. Výber produktov je preto správne prispôsobiť typu svojich vlasov.

V prípade potreby tiež občas použijem masku alebo olej na vlasy. Odporúčam ich hlavne, ak máš farbené alebo inak namáhané, príp. suché vlasy. Inak, ale mojim vlasom ku šťastiu stačí, že sa o ne starám s láskou a ošetrujem ich len niekoľkými osvedčenými výrobkami. Veď nakukni.

Tip pre teba: Ak ťa trápi vypadávanie vlasov a zároveň slabé a lámavé nechty, skús ich zdraviu napomôcť zvnútra. Stav na kombináciu zinku, selénu, železa, vitamínu C a aminokyselín. Takýto kokteil účinných látok obsahujú aj vitamíny na vlasy od Oriflame. Stačia 2 – 3  kúry do roka a v zrkadle uvidíš úžasnú zmenu. Vyživujúci komplex na vlasy a nechty si môžeš objednať tu.

O tom, aké výťažky vlasom svedčia a ako sa starať o ktorý typ vlasov, si povieme niekedy nabudúce.

ZDROJ: oriflame.sk, pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *