Tipy a triky

5 kozmetických kamarátov, ktorí sa ti zídu na letnej dovolenke

Tiež máš pocit, že v lete míňaš kozmetiky akosi viac? Nemusí to byť pravidlom. Predstavujem ti niekoľko svojich obľúbených vychytávok, ktoré sa zmestia do každého kufra, ušetria miesto aj nejaké to euro navyše.

Zdravý bronz

Viem viem, v lete všade samé opaľováky. ? Ver či nie, má to svoje opodstatnenie. Také snehulienky ako som ja (ozaj prvotriedna vápenka) o tom vedia svoje. Stálo ma to pár nepekných bolestivých spálení a pokazených prázdnin kým som zistila, že bez päťdesiatky to nejde. Nemyslím tým, samozrejme, vek, ale ochranný faktor.

V mojom prípade ide o celosezónne používanie výrobkov s SPF 50. Bežným smrteľníkom však stačí s takýmto vysokým faktorom len začať a po pár dňoch pokojne prejsť napr. na krémy (spreje či oleje) s SPF 30 alebo 20.

Tip z vlastnej skúsenosti:  Najrýchlejšie sa nám opaľujú plecia, kľúčna kosť a nos. Nezabudni si však natrieť aj líčka. Hlavne, ak sa neobídeš bez slnečných okuliarov. Vyhneš sa tak nechcenému panda style.

Zázrak menom Feminelle

Keďže na dovolenke sa nekúpeme len v mori, ale potrebujeme (občas) aj sprchu, žiada sa nájsť univerzálny výrobok pre celú rodinu. Ideálne na tieto príležitosti sú produkty na intímne partie. Osobne ich používam namiesto sprchovacích gélov počas celého roka a nikdy nesklamali.

V momente, keď príde baliaca kríza a zisťuješ, že kufor proste nenafúkneš, sú perfektným riešením, ktorým vyriešiš sprchovanie všetkých členov rodiny. Navyše, skvele poslúži ako mydlo na ruky, keď na vás hotelová služba pozabudne či ako prostriedok na rýchle prepratie jemnej bielizne alebo plaviek.

Môj tip: Použi ho aj namiesto pleťového mlieka a vyčisti si ním pleť priamo v sprche. Šetrí to čas.

Krásna aj pri vode

No, dosť bolo praktických vecí. Poďme na otázku krásy. Ako byť aj na dovolenke ako zo škatuľky a vyzerať tip top? Najjednoduchšie riešenie je zabaliť si BB alebo CC krém. Že nepoznáš? Kuk, rýchlokurz terminológie:

Výrobky pod označením BB skrývajú v jednom balení krycí krém, pleťový krém a ochranu pred slnkom. Je to teda šikovnosť ako vyšitá. Na čo teda CC krém? Nuž, ten kombinuje všetky výhody BB krémov s malou pridanou hodnotou – má lepšie krycie vlastnosti (ideálny na zamaskovanie pigmentových škvŕn, vyrážok či vrások) a viac pleť vyživuje.

Takže čo ti bude stačiť namiesto celej kozmetickej taštičky…? ?

Bez vône ani na krok (zn. ani na dovolenke)

Konečne si našla parfém, ktorý ti sedí a zrazu zistíš, že naň v batožine nemáš miesto? Nič to. Na to vymysleli vreckové balenia. ? Zmestia sa do každej príručnej batožiny, svojou veľkosťou neporušujú letiskové predpisy o množstve tekutín a kedykoľvek ich môžete použiť.

Ak práve tvoj parfém v mini verzii nevyrábajú, zožeň si malú nádobku s rozprašovačom a prelej, resp. prestriekaj si dostatočné množstvo vône, ktoré ti vydrží počas celého pobytu mimo domova.

Tip: Variantou č. 2 je zbalenie telového spreja v obľúbenej vôni. Výhoda je, že väčšinou sa robia ako antiperspiranty. Je to teda výrobok 2v1.

Pery v bezpečí

A nielen pred prázdninovými Don Juanmi. ? Možno ste nevedeli, že aj pery sa môžu na slniečku spáliť. Aby ste tomu predišli, pri štarte na diaľnicu či letisko ešte z poličky uchmatnite jeden balzam na pery.

Pokožka na perách a okolo nich je krehká a zraniteľná. Potrebuje teda správnu ochranu a jemný prostriedok, ktorý ju zhydratuje a upokojí. Medzi vyhľadávané zložky balzamov na pery patria oleje, vitamín E či aloe vera. Kvalitný balzam oceníš na dlhej ceste aj pri leňošení na pláži.

Môj tip: Balzam na pery by mal mať tiež SPF. Skús si v predstihu zohnať BB balzam na pery.

A čo ty? Už si tento rok absolvovala letnú dovolenku? Napíš mi, ktoré sú tvoje obľúbené vychytávky, bez ktorých si nevieš predstaviť letnú pohodu.

ZDROJ: PIXABAY.COM, ORIFLAME.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *