Tipy a triky

Kozmetika pre maminky – 4 šikovné vychytávky

Byť mamou je krásne. Niekedy však aj krásne náročné. Sama sa občas cítim minimálne o desať rokov staršia. Aby som tak čoskoro aj nevyzerala, musela som si nájsť pár pomocníkov. Nasledujúce malé-veľké drobnosti mi pravidelne zachraňujú deň. Pokojne si príď požičať. ?

Suchý šampón na vlasy

Keď najbližšie v autobuse uvidíš mladú žienku s kočíkom a strašidelne mastnými vlasmi, prosím, nemaj jej to za zlé. Ona len proste nemá čas.

Umyté vlasy sú na materskej „dovolenke“ jeden z najväčších luxusov. Hneď po spánku a kontakte s civilizáciou – rozumej ľuďmi, ktorí neriešia len papanie, kakanie a uspávanie.

Som preto presvedčená, že suchý šampón musela raz vymyslieť jedna zúfalá mamina. Trikrát sláva!

Pre objektívnosť, ale musím dodať, že suchý šampón nenahrádza poctivé umytie vlasov bežným šampónom a vodou. Ide o praktické riešenie na chvíľku. Z času na čas sa zíde, keď ťa prepadne nečakaná návšteva a podobne. Ešte keby vedel upratať aj byt, nielen vlasy, hmmm…

Micelárna voda

Pri deťoch, viac ako kedykoľvek predtým, oceníš výrobky „viac v jednom“. V tomto prípade ide dokonca o tri účinky v jednom balení– čistenie, tonizáciu a rýchle odlíčenie pleti.

Micelárna voda ma už dlho sprevádza všade, kam idem. Ako verná kamoška so mnou zostala aj po narodení synčeka. Ak tiež práve nemáš čas na poriadnu 4-krokovú starostlivosť, zožeň si dobrú micelárku a kvalitný krém. Prvých pár najnáročnejších mesiacov s bábätkom tvoja pleť dostane aspoň základné ošetrenie a neskôr sa vrátiš k bežnému režimu.

Tip: Predtým než micelárnu vodu použiješ na odlíčenie očí, vatový tampón najskôr namoč a dobre vyžmýkaj. Micelárky minieš menej a aj pre tvoju pokožku to bude príjemnejšie.

Krémy

Tento odsek je pre všetky nočné spolubojovníčky, ktoré noci namiesto spánku trávia hojdaním, tíšením, kŕmením svojho anjelika a márnou snahou ho celé hodiny uspať.

Keď sa okolo piatej definitívne zmieriš s tým, že ani dnes asi spať nebudeš (a už to takto ide niekoľko týždňov) nezostáva iné, len tie unavené oči a padajúce kontúry tváre ratovať kozmetikou.

V tejto životnej situácii sa (okrem iných) môžeš s radosťou vykašľať na jednu vec. A tou sú odporúčané vekové hranice uvedené na pleťových krémoch. Že máš len 25 a protivráskové krémy sú vhodné až od tridsiatky? A čo? Daj svojej pleti, čo si pýta. Zaslúži si to a ty tiež.

Ak v tej tridsiatke nechceš vyzerať na 45, musíš zainvestovať do kvalitnej starostlivosti. Všetko čo potrebuješ sú tri krémy. To je nákup, ktorý si môžeš dovoliť aj zo slovenskej materskej.

Denný krém s SPF – ideálne ľahký, nemastný, ktorý dobre sedí pod make-upom

• Vyživujúci nočný krém – odporúčam nejaký s prívlastkom regeneračný

• Spevňujúci očný krém – oddiali vznik prvých mimických vrások

Detský olej

I keď sa to možno nezdá, do kategórie „kozmetika pre maminky“ určite patrí. Prečo? Práve preto, že ho doma už určite máš.

Nestíhaš sa po ultrarýchlej sprche natrieť telovým mliekom? Nevadí. Keď budeš olejíčkovať svojho drobca, využi situáciu a pár kvapiek si schovaj pre seba. Počas niekoľkých sekúnd kedy čakáš, kým sa bábätku olej vsiakne, si stihneš natrieť ruky až po ramená a v letných mesiacoch asi aj nohy. Máš suché vlasy alebo praskajúce päty? Šup s olejom aj tam. Masku použiješ nabudúce.

Nie je jednoduchší spôsob ako svojej pokožke dodať hydratáciu. Mama je hold bezkonkurenčne najlepší manažér, ktorý vie efektívne využiť každú minútu.

ZDROJ: oriflame.sk, pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *