Nechty

3x rýchla pomoc pre slabé nechty

Sú žienky, ktorým príroda nadelila úžasné vlasy, bezchybnú pleť a pevné nechty, ktoré vydržia všetko. A potom sme tu my ostatné, ktoré sme si to museli vybojovať. Ak ani pre teba nie sú krásne ruky samozrejmosť, nechaj sa inšpirovať niekoľkými trikmi z praxe a na slabé nechty zabudni.

VÝZVA #1 – AKO NECHTY POSILNIŤ


Záchrana nechtov tenučkých ako papier nie je pre kozmetickú poradkyňu ničím výnimočným. Ak si aj ty ich „šťastnou“ majiteľkou, nezúfaj. Gélové alebo iné umelé nechty nemusia byť jediným riešením. S trochou snahy si svoje úbožiatka ošetríš aj doma.

Základom je správna výživa nechtov a pokožky okolo nich. Niekedy stačí len si trošku ustrážiť stravovanie. Najznámejšími pomocníkmi pri boji s lámavými nechtami sú  bielkoviny, vitamíny skupiny B (najmä B2, B7 – biotín, B12) a vitamín C, ktorý zabraňuje zarastaniu nechtov a vzniku záderov. Zvonka môžeš nechtom tieto látky dodať aj formou nechtového séra. Obsahuje fantastické množstvo účinných látok vďaka čomu uvidíš výsledok už o niekoľko dní.

Môj tip:  Zdravie krehkých nechtov výborne  podporíš užívaním výživových doplnkov. Pre mňa je No. 1 Vyživujúci komplex na vlasy a nechty, ktorý spomínam aj v článku o vlasoch. Veľmi dobré výsledky mám tiež s kapsulami Omega 3, ktorých blahodárne účinky sa mi vždy odrazia aj na pleti a imunite. Preto by si ich u mňa našla vždy na jar a na jeseň.


VÝZVA #2 – AKO PREDCHÁDZAŤ SUCHOSTI NECHTOV

Znie to možno bláznivo, no aj tvoje nechty môžu byť smädné. To vtedy, keď sú ruky málo hydratované a niečo im chýba. Suché a slabé nechty má často na svedomí napr. nedostatok železa, zinku alebo vitamínu A.

Rýchle riešenie? Krémy a oleje. Dopraj nimi svojim rukám a nechtom voňavú masáž. Použiť môžeš  čistý olej (olivový, kokosový, ľanový) alebo vitamínový krém. Dôležité je rituál pravidelne opakovať. Olejovú variantu je praktickejšie robiť večer pred spaním. Nakrémovať ruky si však môžeš niekoľkokrát za deň. Vtedy sa zíde mať krém na ruky vždy takpovediac „poruke“. Maj preto doma aspoň tri – po jednom v kúpeľni, na nočnom stolíku a v kabelke.

Praktická rada:  Acetón v odlakovačoch nepríjemne vysušuje nechty a nechtovú kožičku. Siahni preto radšej po bezacetónovom a po každom odlakovaní nechty ošetri olejom alebo krémom.

VÝZVA #3 – AKO URÝCHLIŤ ICH RAST

Keď už sme si ošéfovali pevnosť nechtov a dali sme im, čo si zaslúžia, bolo by fajn keby aj trošku podrástli. Veď ako inak by sme sa nimi mohli pochváliť, no nie? Lenže im sa rásť stále akosi nechce.

Teraz by to chcelo plán ako prírodu trošku popohnať. Na to slúži vylepšovák, ktorý poznáme ako urýchľovač rastu nechtov. Tie kvalitné obsahujú hlavne vitamín E, ktorý je nenahraditeľný pre zdravie nechtov, vlasov i pre pleť. Zdravý rast nechtov podporí tiež dostatok zinku, vápnika a kyseliny listovej.

Krátke či dlhé, nalakované alebo nie, podstatné je, aby sme so stavom svojich nechtov boli spokojné my samé. 😊

Na záver mám pre vás malú galériu inšpirácií na najbližšiu sezónu. Vyberieš si červenú klasiku, elegantnú čiernu či odvážnu modrú?

ZDROJ: oriflame.sk, pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *