Tipy a triky

3 ženské novoročné predsavzatia, ktoré rada dodržíš

Je tu opäť. Čas rekapitulácie starého roka a maľovanie toho nového tak trošku na ružovo. S januárom už tradične prichádzajú aj predsavzatia. Väčšinou sú prísľubom krajších zajtrajškov alebo zatiaľ nesplnených snov. Možno ti je známe napr. „Naozaj, ale už naozaj prestanem fajčiť“ ako „Tento rok budem viac cestovať“. Realistky v nás však vedia, že skutočne ich splníme len málokedy. Preto mám pre vás tieto tri. Verím, že z nich budete mať radosť. Tak do toho. Držím všetky palce. ?

1#   Viac času pre seba 

Nikto ti nepovie zaručený recept ako si to zariadiť. Voľný čas by však pre nás mal byť rovnako dôležitý ako dýchanie. Prepracované a nervózne manželky, mamy, kolegyne a kamošky nie sú dobré manželky, mamy, kolegyne ani kamošky. Každý máme stres a povinnosti, zároveň ale rovnakých 24 hodín každý deň. Je len na nás ako s nimi naložíme. Nie je to ani náhodou jednoduché (niekedy priam mission impossible), ale ukradnúť si občas hodinku (či dokonca celý večer) len pre seba, je také skvelééé, že o tom už určite niekto napísal pesničku. ?

Vyjsť si do kina alebo jeden večer v týždni stráviť pri dobrej knihe, padne tak dobre, že časom pre svoju hodinku spravíš čokoľvek. Najmä ako mamy sme na seba často náročné a vyčerpanie si priznávame nerady. Občas si, ale zaslúžime vyložiť nohy a povinnosti na chvíľku presunúť na niekoho iného.

2#  Častejšie sa hýčkať 

Moja obľúbená neresť je kvalitná kozmetika. Milujem voňavé telové mlieka, pleťové séra, ktoré robia divy a tie momenty, keď sa môžem pekne namaľovať a vyraziť hocikam. To je môj spôsob ako sa rozmaznávať. Nájdi si ten svoj a zaži skvelý pocit, že si niečo urobila len pre seba. Môže to byť masáž, jedlo v dobrej reštaurácii (chápeš tú narážku, že nemusíš sama variť ?)  alebo niečo úplne iné. Cieľom je hýčkať sa a z času na čas sa odmeniť niečím čo ti urobí radosť a dodá energiu.

3#  Rob čo ťa baví

Teraz je ten správny čas dupnúť si a povedať: „A budem!“ ? Každý potrebujeme záľuby. Niečo pri čom „vypneme“ a robí nás to šťastnými. Prečo to teda nepremeniť na úspešné predsavzatia? Život je prikrátky na to, aby sme ho obetovali len práci a povinnostiam. Súhlas?

Tento bod úzko súvisí s tým, že si treba nájsť čas na seba. Tí šikovnejší ho premenia na niečo čo bude mať navyše pridanú hodnotu. Napríklad na peniažky. Čoraz častejšie stretávam ľudí, ktorí dokonca svoju pôvodnú profesiu vymenili za voľnočasové aktivity. Takže ktovie, možno ťa raz to fotenie, pletenie, výroba mydielok či písanie, aj uživí. Nikto netvrdí, že to nebude drina, ale nie je to nemožné.

Čo poviete na takéto predsavzatia? Dáme to tento rok?

Všetko dobré a veľa šťastia na duši po celých nasledujúcich 365 dní, ti praje Nika. ?

Zdroje: oriflame.sk, pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *